Dzieci zmarłe w wyniku poronienia również potrzebują Powa

 

 

Napisała do mnie pewna przyjaciółka w Dharmie, prosząc o posługę Powa dla dzieci, które straciła za młodu w wyniku poronień. Napisała, że choć jest buddystką i wierzy w potrzebę gromadzenia zasługi dla zmarłych, by mogli odrodzić się w Czystej Krainie, nigdy nie uważała poronień za swoją winę i nigdy nie myślała o tych istotach w kategoriach gromadzenia dla nich zasługi. Ostatnio poznała kogoś, kto ma dar widzenia w innych wymiarach i to, czego się dowiedziała okazało się mieć związek z dawniejszymi sprawami; dlatego zrozumiała potrzebę odprawienia Powa.

Dzieci zmarłe w wyniku poronienia nie mają intencji sprawiania swoim niedoszłym rodzicom kłopotu, potrzebują jednak nagromadzenia zasługi, aby mogły wyjść z samsary; nie mają nikogo, od kogo mogłyby się tego “domagać”. Mogą jedynie oczekiwać pomocy od osób, które mają z nimi związek karmiczny. Dlatego czasem prowokują rozmaite przeszkody, aby zwrócić na siebie uwagę niedoszłych rodziców, którzy mają z nimi taki związek. Poszukując pomocy z różnych źródeł, rodzice odnajdują w końcu sedno problemu i wtedy zaczynają gromadzić zasługę dla swych nienarodzonych dzieci.

Niech to wyjaśnienie pomoże osobom, które doświadczyły poronień szybciej odnaleźć się w tej sytuacji, znaleźć rozwiązanie dla problemu
i osiągnąć spokój ciała i umysłu!

Posługa Powa: http://www.originalpurity.org/powa_e.html

 

24 lipca 2018
El Cerrito, California

 

 


[Home][Back to list][Miscarriages also Need Powa]