Yutang Lin

 

Wizyta Anioła

 

 

Podróżujący w przestrzeni z dużymi skrzydłami, którymi łagodnie trzepocze,

Anioł w białej szacie przybył odwiedzić ołtarz podczas pudży.

Unosząc się w powietrzu skinął w moją stronę,

Z niespotykaną ekspresją obdarzył mnie błogosławieństwem.

 

 

 

Komentarz:

 

Dzisiejszego ranka, tuż przed obudzeniem się miałem następujący sen:
”Udałem się do miejsca Tan Seong Yeow, aby wykonać tam małą pudżę ognia i pudżę ofiarnego dymu. Kiedy czekałem na zakończenie przygotowań, nagle pojawił się anioł – poruszając się w przestrzeni. Jego sposób poruszania był taki sam jak nasz – tak jak chodzą zwykli ludzie. Nosił on białe szaty, które z tyłu miały wolną przestrzeń, z której wystawały białe, stosunkowo duże wielkością, skrzydła. Rozpostarł je i delikatnie nimi zatrzepotał dwa lub trzy razy, po czym je złożył. Kiedy to zrobił stały się one niewidoczne. Anioł zatrzymał się w powietrzu i zwrócił w moją stronę. Dostrzegłem wtedy, że był on płci żeńskiej. Skłoniłem się w jej stronę, a ona w odpowiedzi odkłoniła się. Złożyłem wtedy moje dłonie razem i pokłoniłem się mówiąc: Dziękuję ci, za zaszczycenie mnie swoją obecnością.

Wtedy to Anioł spojrzał w kierunku kogoś znajdującego się obok mnie. Z niespotykanym wyrazistością bacznie przyglądała się ona czemuś, a następnie wyciągnęła swoją prawą rękę i prawą dłonią zakręciła w powietrzu kilka razy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a potem w kierunku przeciwnym. Wyglądało to tak, jakby w ten sposób usuwała jakieś przeszkody. Patrzyłem się w jej pełną dostojeństwa twarz i zobaczyłem, ze nie różniła się ona od ludzkich twarzy. Nosiła na sobie krótka białą szatę oraz białą spódnicę z szerokimi, prosto opadającymi, pasemkami. Spódnica sięgała jej do połowy łydek.”

 

To był mój pierwszy przypadek, kiedy doświadczyłem spotkania z aniołem, takim jak opisuje je kultura Zachodnia. Opisałem to spotkanie ze wszystkimi szczegółami, aby zapamiętać to czarujące i pełne zaszczytu błogosławieństwo.

 

Napisano po chińsku i przetłumaczono na ang.: 28, Marzec, 2000

El Cerrito, California

Tłumaczenie na język polski: An Angel's Visit


[Home][Back to list][An Angel's Visit]